Politiet har slått til mot en albansk narkotikabande og foretatt seks samtidige arrestasjoner over hele Costa Blanca.
Gjengen dyrket marihuana for å selge over hele Europa.
Seks personer – inkludert gjenglederen – er pågrepet, og over 1400 planter er beslaglagt fra leide boliger og lagerbygninger i Elche, Petrer, Torrellano, Crevillente og San Miguel de Salinas.
Gruppens sjef brukte tre falske identiteter for å leie eiendommer i regionen.
Fem steder ble brukt som innendørs marihuanafarmer, tre lagerbygninger og to villaer.
Policia Nacional begynte å spore bevegelsene til mistenkte gjengmedlemmer for å fastslå at de var involvert i narkotikahandel.
Det ble bekreftet at «gårder» brukte for mye strøm – et normalt tegn på narkotikadyrking.
Et stort antall politibetjenter ble utsendt til de samtidige razziaene.
Fem menn og en kvinne, i alderen 19 til 51 år, er siktet for narkotikahandel, strømsvindel og tilhørighet til en kriminell gjeng.
Plantasjene ga 1467 marihuanaplanter, seks esker med stiklinger og 115 gram knopper pluss 3710 euro i kontanter.
Politiet uttalte at gårdene var profesjonelt satt opp med rom tilpasset maksimal plantevekst, inkludert LED-belysningssystemer, industriell ventilasjon og klimaanlegg – alt ulovlig koblet til strømforsyning.
Luft ble drevet ut gjennom industrielle skorsteiner for å forhindre at lukten av cannabis ble oppdaget, og veggene var fullstendig forseglet.
«Vaktmestere» bodde inne i lagerbygningene under usunne forhold, med det ene målet å vedlikeholde avlingen og forhindre tyveri fra rivaliserende narkotikabander.









