En ung britisk ferierende kjemper for livet sitt på sykehuset etter å ha falt fra balkongen i tredje etasje på hotellrommet sitt i Marbella.
Nødetatene ble tilkalt til Hard Rock Hotel i party-hotspotet Puerto Banus tidlig søndag morgen etter meldinger om at en utenlandsk turist hadde falt fra balkongen på et rom han delte med tre venner.
Den 24 år gamle mannen ble kjørt til Costa del Sol-sykehuset i kritisk tilstand.
På grunn av omfanget av skadene ble briten senere overført til Universitario Regional de Malaga-sykehuset, hvor han får spesialbehandling.
Den unge mannen skal ha pådratt seg flere brudd i hodeskallen, armer og ben.
Politiet behandler ikke hendelsen som et tilfelle av såkalt «balkoning», den farlige trenden der utenlandske turister prøver å hoppe fra balkongene sine til hotellbassenger.
Den unge britens tre venner blir avhørt av politiet som en del av en pågående etterforskning.
Ifølge rapporter sov trioen på tidspunktet og ble først klar over at vennen deres hadde falt etter at det banket på hotelldøren.