Villsvin forårsaker skade i sentrum av Malaga, og innbyggerne blir stadig mer redde etter at noen av dem til og med har gått til angrep på kjæledyr.
Overvåking har blitt utført siden oktober for å telle flokkene og følge rutene deres.
Det er rundt 100 «problematiske» dyr, ifølge jegerorganisasjonen Grupo Scaes-Fac, som observerer dyrene.
23 villsvin er blitt fanget til dags dato med en bedøvende pil, hvoretter dyrene får en dødelig injeksjon.
Villsvinene regnes som et skadedyr av helse- og miljømyndighetene.
Eksperter sier også at villsvin rett og slett ikke kan sameksistere med mennesker, siden de kan bære en rekke typer sykdommer som kan spre seg og som mennesker er mottakelige for.
Det antas at dyrene i utgangspunktet kom inn til byen på grunn av den nylige tørken.
Vannbrønner og fôringspunkter er installert rundt utkanten av byen for å lokke dem tilbake ut av byen og hindre at nye villsvin kommer inn i byen på jakt etter mat.
Det anslås at rundt 22 000 villsvin bor i provinsen Malaga.









