Røde flagg ble heist på deler av Playa de Palma tirsdag mellom Balneario 1 og 10 etter at en eldre italiensk badende ble bitt i vannet.
Badevakter gikk rundt og ba folk komme seg opp av vannet, og en av teamet brukte en høyttaler for å rope at bading var forbudt på grunn av et haiangrep.
En ekspert fra Palma Aquarium Foundation trodde ikke en blåhai var synderen, og badeforbudet ble opphevet klokken 13.00.
Badevakter i en motorbåt dro rundt i området for å se om de kunne få øye på en hai, rokke eller et annet stort sjødyr som kunne ha vært synderen.
De lyktes ikke, og normal tjeneste ble gjenopptatt.
Palma Policia Local og badevakter bekreftet at en 85 år gammel italiensk kvinne hadde blitt bitt.
Hun kom opp av vannet rundt klokken 11.30 og manglet en bit av huden, og blod rant ut av venstre legg.
En talsperson for politiet sa: «En fisk bet henne, men ingen så det. Det er ingen vitner.»
Hun ble kjørt med ambulanse til en klinikk.
Ingen haiangrep har noen gang blitt bekreftet på Mallorca, og tirsdagens hendelse ser ikke ut til å involvere et.
Debora Morrison, direktør for Palma Aquarium Foundation, kommenterte et bilde av såret og sa: «Ved første øyekast ser det ikke ut til å ha blitt forårsaket av en hai.»









