Marbella er kjent for sitt stekende solskinn, krystallblå hav og gylne sand, og har lenge vært en favoritt for de som søker litt avslapning.
Men med sportsfasiliteter i verdensklasse i tillegg – enten det er fantastiske golfbaner, perfekte fotballbaner eller treningssentre utstyrt med alle de nyeste moderne bekvemmelighetene – er det ingen overraskelse at feriestedet raskt har blitt et populært reisemål for eliteutøvere som ønsker å lade batteriene i lavsesongen.
Og sommeren 2025 har ikke vært annerledes, med dusinvis av fotballstjerner som har gjort Costa del Sol til sitt hjem etter en lang sesong.
I fjor ble de spanske heltene Lamine Yamal og Nico Williams “overfalt” av fans da de ferierte i Puerto Banus etter EM-finaleseieren mot England i 2024.
Men den opplevelsen ser ikke ut til å ha forstyrret Barcelona-stjernen Yamal, ettersom den 17 år gamle fotball-sensasjonen nylig ble oppdaget på en populær strandklubb av skarpe blikk.
Vidunderungen – som endelig fyller 18 år på søndag – er for tiden tredjefavoritt hos bookmakerne til den prestisjetunge Ballon d’Or etter en stormfull sesong som inkluderte hans andre La Liga-tittel. Han ble fotografert avslappende på Nao Pool Club i Nueva Andalucia i Marbella.
Mens Yamal slappet av i solen på en luksusklubb, benyttet den engelske kantspilleren Marcus Rashford seg av Marbellas toppmoderne sportsfasiliteter for å komme tilbake i form.
27-åringen har falt i unåde hos United-sjef Ruben Amorim og tilbrakte andre halvdel av forrige sesong på lån hos Aston Villa.
Men i et forsøk på å lokke klubber som kanskje leter etter en ny kantspiller, la spissen ut bilder av seg selv svettende i solskinnet på Costa del Sol.
Rashford må kanskje venne seg til den spanske varmen – La Liga-vinnerne Barcelona er for øyeblikket favoritter til å sikre seg signaturen hans.
Andre steder ble Arsenal-lagkameratene Kai Havertz og Martin Ødegaard sett slappe av i Marbella i helgen.
Den norske maestroen Ødegaard er ingen fremmed for Spania, etter å ha tilbrakt syv år med Real Madrid etter å ha signert for gigantene i en alder av bare 16 år.
Det er ukjent om Gunners-paret var i området for bryllupet til den tidligere vanærede lagkameraten Thomas Partey.
Den 32 år gamle ghaneseren skulle gifte seg med den britiske modellen Janine Mackson i Marbella i helgen, bare én dag etter at midtbanespilleren ble siktet for fem tilfeller av voldtekt og seksuelle overgrep mot tre kvinner av Crown Prosecution Service i Storbritannia.
I litt mindre alvorlige nyheter ble Manchester Citys stjernespiss Erling Haaland filmet av fans da han kjørte i Puerto Banus etter at nordmannen kom tilbake fra et skuffende klubb-VM i USA.
Haaland er en fast gjenganger på Costa del Sol, hvor han nylig kjøpte et mega-herskapshus til 7 millioner euro på den berømte «Golden Mile» etter å ha signert en ny tiårskontrakt med City som vil gi stjernen hele 300 millioner euro i løpet av det neste tiåret.
Haalands far, Alf Inge, eier også en stor eiendom i området.
Mange tidligere fotballspillere tiltrekkes av Costa del Sol etter at spillerkarrieren er over. Marbella Clubhouse, i kjelleren på La Sala, er ofte stedet å se stjernene, med spillere som Wayne Rooney, David Bentley og Harry Winks som faste gjester på stedet.
Nåværende RB Leipzig og tidligere Liverpool-spiller Bobby Clark var nylig på besøk da han slappet av før sesongoppkjøringen i Tyskland.
Endel europeiske storklubber bruker Marbella som base for sesongoppkjøringen sin.









