Marbella byråd lanserer en reklamekampanje i New York fra 2. til 8. desember, med sikte på å tiltrekke amerikanske turister og styrke båndene til det amerikanske markedet.
Kampanjen, en del av planen til Grandes Ciudades de Andalusia, vil vise annonser på storskjermer på Times Square og kjøpesenteret Hudson Yards. Målet er å få amerikanske flere besøkende og styrke båndene til det amerikanske markedet.
Besøksdata viser en klar vekst av turister fra USA, denne gruppen har betydelig kjøpekraft og reiser gjennom hele året, ikke bare om sommeren. Initiativet blir støttet av et titalls lokale gründere innen hotell- og gastronomisk sektor.
Et arrangement organisert for eiendomsbyråer og turoperatører vil finne sted 3. desember, med representanter fra den amerikanske reisebransjen og diplomatkorps til stede.
Økende interesse for Marbella
Siden Solheim Cup i 2023 har nordamerikanere, både fra USA og Canada, vært økende interessert i Marbella, noe som indikerer en attraksjon for investeringer fokusert på high-end eiendomssektoren.
Arrangementet vil begynne med en presentasjon av ordføreren Ángeles Muñoz, etterfulgt av videoer vist med bilder av byen og tolv etablissementer som understøtter kampanjen.









