Såkalt «falske politifolk», følger med på utenlandske turister som har hunder, og truer hundeierne med bøter.
De falske sivilkledde politibetjentene, gjør hundeeierne oppmerksom på at de ikke skal ha plukket opp avføring eller ryddet opp etterat hunden har gjort sitt fornødende.
Plukke opp avføring
Mangel på ID-papirer og dokumentasjon om hunden blir også tatt opp, og at det dermed venter bøter.
Avisen Diario Sur skriver om saken, der det fortelles at hundeeiere har blitt truet med bøter på 500 euro.
Ved å bytte mellom spansk og engelsk, oppgir «politiet» at de er sivilkledde betjenter og har observert at eieren av hunden ikke har plukket opp avføring.
En hundeier forteller til avisa, at han ble kontaktet av en person som utga seg for å være politi. Vedkommende forsvant raskt da hundeeieren sa de skulle gå til politistasjonen sammen.
«Ordentlig» politi
En annen mann fra Torremolinos, forteller om en person som viste ham en pistol, som bevis på at han var i politiet.
Det er ikke mottatt konkrete anmeldelser om falske politimenn foreløpig, ifølge politiet.
260 bøter har til nå i år blitt skrevet ut til hundeeiere, som ikke har plukket opp avføring etter hunden. Da snakker vi om bøter fra «ordentlig» politi.









