Spanske hotellpriser fortsetter å stige, og de vil komme opp på et rekordhøyt nivå denne sommeren. Etterspørselen er også rekordhøy i år.
I gjennomsnitt har spanske hotellpriser steget med 19 prosent sammenlignet med i fjor. Et dobbeltrom på spanske hoteller koster nå i snitt 186 euro.
I Barcelona er snittprisen 224 euro. På Balearene og på Costa Blanca 203 euro. Disse prisene er innhentet i perioden 1. til 6. august i år, og sammenlignet med samme uke i fjor.
Mest oppsiktsvekkende er prisstigningen i Alicante. Den er nemlig på hele 31 prosent, så Costa Blanca ligger i tetsjiktet rent prismessig. Costa Brava-hotellene har også steget mye i pris i sommer.
Prishoppet på hotellrom har ikke lagt noen demper på antall bookinger, for de er det nemlig også rekordmange av.
Hotellsommeren blir meget god – spesielt for hotellene langs Middelhavskysten. Rent generelt blir turistsommeren i Spania av det virkelig gode slaget. Alle parameter viser, at bransjen er tilbake for fullt etter coronapandemien.
Til sammen 1 600 3,4 og 5-stjerners hoteller er prissjekket av The Hotel Pricing Outlook og Simon-Kücher.









