Armand-stormen harvherjet deler av Spania det siste døgnet. Mye nedbør, sterk vind og høye bølger, har preget situasjonen. Spesielt i Spanias nord vestre del har det vært uvær. Vindkast opp mot 70 kilometer i timen har vært normalt.
Nå fortsetter det ustadige været. Det er stormen Beatrice som vil feie over halvøya, men Middelhavskystene vil klare seg ganske godt gjennom helgen, selv om det i perioder kan komme en del skyer på himmelen. Det blir spesielt mye skyer på Costa Blanca, men lite nedbør.
Temperaturene vil holde seg høye. I Murcia forventes det 30 grader og ikke uvanlig vil mange steder få 26-27 grader. Det er uvanlig mye med tanke å at vi nærmer oss slutten av oktober.
Oktober kan historisk sett bli den varmeste i historien om temperaturen fortsetter å bli sommerlige de siste dagene nå.
(Illustrasjonsfoto)









