Skulle du trenge hvitevarer, så lønner det seg å kjøpe Miele. I en ny forbrukerundersøkelse kommer nemlig dette merket best ut av alle.
Det er forbrukerorganisasjonen OCU som har spurt i markedet og fått fra flere titalls tusener: Miele er klart best når det gjelder kjøleskap, fryseskap, vaskemaskin og tørketrommel. Det handler om levetid, reparasjoner og generell tilfredshet med produktet
For vaskemaskiner og tørketromler vinner Miele foran Siemens, Beko og AEG. Når det gjelder oppvaskmaskiner kommer Zanussi og Siemens etter Miele. For kjøleskap vinner Edesa foran Ignis og Zanussi.
Svært mange kjøper nye hvitevarer når noe går i stykker, for det er for kostbart å reparere. Mange etterspør også nedre informasjon om apparatenes forventede levetid.









