En politioperasjon i Spania og Portugal har ført til et gigantbeslag av hele 2,5 tonn kokain verdt ca.125 millioner euro. Ti personer er arrestert.
Narkotikaen var pakket i kilospakninger vakuumforseglet og merket med logoen fra den kjente filmen The Godfather fra 1974, med Marlon Brando som mafiasjefen Don Corleone.
Noen av forpakningene var også dekorert med logoene til bilmerkene Mini and Rolls Royce.
Spansk og portugisisk politi raidet et lager i Lisboa hvor to tonn kokain var lagret, senere ble et halvt tonn ble funnet under et falskt gulv i et kjøretøy da de forsøkte å krysse grensen fra Portugal til Spania i Badajoz, Extremadura.
Artur Vaz, sjef for Portugals narkotikapoliti, uttalte: “Narkotikaen skulle først til Spania og derfra til andre destinasjoner i Europa.”
De arresterte inkluderer ni menn og en kvinne fra Spania, Colombia og Polen, bekrefter den spanske sjefen for narkotikapolitiet, Antonio Duarte, og la til at de arresterte tilhører en stor forbryterorganisasjon som har spesialisert seg på å transportere store mengder kokain fra Latin-Amerika til Europa.









