De endelige tallene for det spanske arbeidsmarkedet i april foreligger. Det ble nesten brutt en viktig barriere, som gir grunnlag for optimisme.
Det ble nemlig skapt 199 538 nye arbeidsplasser i april. 200 000 er nemlig en barriere som det ikke har vært mulig å komme over, men så nærme som nå, har spania altså aldri vært.
Totalt er det 2 666 500 uten arbeid i Spania per 1. mai. Et så lavt tall, har ikke Spania hatt på 16 år.
Med tanke på at påska i år kom i mars, så påvirket ikke dette restaurant- og hotellbransjen i den grad som forventet. 91 913 nye jobber ble opprettet i bransjen i forrige måned.
Det ble skapt flest jobber i Andalucia, Balearene, Catalonia og Kanariøyene. To tredje deler av de nye jobbene kom her.
21 101 505 personer er nå innmeldt i den spanske sykekassa, som også er et rekordhøyt antall.









