For første gang i spansk bilhistorie, er el- og hybridbiler mer populære enn bensin- og dieselbiler. 41 prosent av salget i september var elbiler og hybrider.
40,6 prosent av bilene som ble solgt i forrige måned var fossile biler, så det var ikke akkurat en knock out seier til de «grønne» bilene, men dog allikevel markerte det et skifte for salg av biler i Spania.
Bilsalget i Spania ligger fortsatt på et lavt nivå sammenlignet med tidligere. Dårlig økonomi blant folk flest, er en av årsakene. En annen grunn er at bilindustrien mangler datachips til bilene og det fører til leveringsvanskeligheter.
De første ni månedene er det solgt 595 436 nye biler i Spania. Det er 33 prosent færre biler enn i samme periode i 2019, som det er mest relevant å sammenligne med. Fiat 500 e (bildet) er den mest populære modellen med Seat Arona og Peugeot 2008 på de to neste plassene.









