Etter fire år på rømmen er svindleren og bedrageridømte Thor Kaste Dahl tatt av spansk politi. 48-åringen ble pågrepet av politiet i Marbella på Costa del Sol.
Thor Kaste Dahl ble etterlyst i 2015 og har siden lekt katt og mus med norsk og internasjonal politi. Han har benyttet seg av et falsk norsk pass. Politiet arresterte nordmannen mens han kjørte bil i Marbella. Norsk politi har fått tips om at Kaste Dahl befant seg i Spania og har dermed hatt tett dialog med spansk politi over lengre tid.
Thor Kaste Dahl ble dømt i den såkalte Iveland-saken. Han fikk to år og åtte måneders fengsel for bedrageri av 36,5 millioner kroner. Han møtte aldri til soning og har siden vært etterlyst via Interpol. Kaste Dahl har også en narkotikadom som ikke er sonet.
Det er uklart når den svindeldømte blir utlevert til Norge, men det bør ikke ta lang tid. Nå venter soning som i utgangspunktet skal vare i fem år og fire måneder.









