Skal vi tro forbrukerorganisasjonen Facua er Movistar Spanias aller verste selskap. Det er femte gang at forbrukerne stemmer frem Movistar som en versting.
6 000 personer har gitt stemme på internett denne gangen og bakgrunnen for at Movistar får så hatten passer, kommer blant annet av at deres Fusion-tilbud, med både internett og tv, har hatt en enorm prisstigning selv om man har lovt at prisene ikke skal stige.
Volkswagen fikk nest flest stemmer, deretter kommer banken BBVA og El Corte Ingles.
Forbrukerne er forbannet på Volkswagen siden selskapet ikke vil kompensere de 700 000 bileierne som har blitt utsatt for manipulering med dieselmotoren. BBV på sin side har boliglån med såkalt gulv på lånerenter. Dette har kostet kundene mye penger. El Corte Ingles skal være svake på generell kundebehandling.









