Vi i SPANIA IDAG feirer 10 år som en av de største nyhetsformidlerne for skandinaver her i Spania i dag den 1. oktober.
Vår papiravis dekker riktignok kun Costa Blanca området, men har blitt en bauta i området for nyheter om smått og stort, nyttig informasjon i de forskjellige lokalsamfunnene, alle typer nyheter som er viktig både for fastboende og tilreisende.
På nett er vi størst i Spania som skandinavisk nyhetsformidler
Nettavisen har et langt større nedslagsfelt og dekker generellt Costa Blanca og Costa del Sol, områdene med flest skandinaver tilknyttet her i Spania. Vi prøver å få med oss alle de viktigste områdene i tillegg når det gjelder nyheter, så som for eksempel Balearene, Kanariøyene og storbyene.
Viktige riksnyheter og meldinger har selvfølgelig stort fokus, men også reise, mat og opplevelser.
Dagen i dag er en milepæl for oss alle i teamet bak både papiravis og nettavis. Torsdag 1. oktober 2015 var oppstart og disse 10 årene har brakt oss alle gjennom perioder med katastrofer, jubel og feiring, Covid, flommer, skogbranner, sorg og festligheter, oppgang og nedgang.
Spania er et spennende land å bo i og det er mye som skjer her, vi skal fortsette å prøve å formidle mye av det som skjer, nyttig informasjon, alvorlige hendelser og forhåpentligvis masse glad-nyheter.
Gi oss gjerne tilbakemeldinger i form av ris og ros, det er det vi blir bedre av.
Og ønsker du å annonsere dine tjenester i en av Costa Blancas viktigste papiraviser eller nå millioner av lesere både her i Spania og hjemme i respektive land her på nettavisen vår, så er det bare å ta kontakt med vår annonseavdeling.
Steinar Pettersen: Telefon +34 695 774 742, steinar@spaniaidag.no
Tore Nystrøm: Telefon +47 901 49 757, tore@spaniaidag.no
Harald Brorstad: Telefon +47 915 87 001, harald@spaniaidag.no
Ha en fin dag alle sammen!









