Malaga er i medvind når det gjelder kulinarisk aktivitet – med to nye restauranter som har kommet på Michelins prestisjetunge «anbefalte» liste.
Den siste oppdateringen fra matbibelen har satt søkelyset på Sarmiento Brasa Andaluza i Casares og Promesa i Malaga by – begge tippet som fremtidige kandidater til en ettertraktet stjerne.
Det er en stor seier for provinsen, som kommer bare uker etter at Base9 og El Chiringuito ble med i rekkene.
Sarmiento Brasa Andaluza, som drives av brødrene Juan Diego og Miguel Sarmiento, ligger høyt over Casares med en fantastisk utsikt over en av Malagas vakreste hvite landsbyer.
Michelin-inspektørene var imponert over den «identitetsdrevne» menyen, med et brennende fokus på grillet kjøtt – tenk smeltende Malaga-geitekilling, modne kjøttstykker og deres legendariske kroketter.
Legg til artisjokker, villsopp, ferske egg fra gården og et seriøst vinkart, og det er tydelig hvorfor Sarmiento nå er på Michelins radar.
Nede i hovedstaden har Promesa vunnet over gjester fra sin base ved siden av MS Maestranza-hotellet.
Restauranten ledet av kokk Julio Zambrana – allerede kronet til Malagas beste av det lokale Gastronomiakademiet – blander tradisjon med en moderne vri.
Forvent tapas-smaking med en sesongbasert vri: en gjenoppfunnet Ensalada Malagueña, vill havabbor i misogazpachuelo.









