Marbella forbereder seg på å være vertskap for den første utgaven av Silk Road3 Roadshow: Connecting Capital, Culture, and Business, tidlig i november.
Dette internasjonale arrangementet har som mål å heve byens globale status innen innovasjon, investering og entreprenørskap, og er spesielt fokusert på kinesiske selskaper som er interessert i å ekspandere i utlandet.
Rådgiver for økonomisk utvikling, Alejandro Freijo, uttalte at dette prosjektet er «et avgjørende skritt mot å bygge Marbella 2.0, et moderne økosystem som er i stand til å tiltrekke seg selskaper med stor innvirkning, internasjonale gründere og strategisk kapital.»
Silk Road3 Roadshow er organisert av entreprenørskapsavdelingen MarbellUp i Marbella bystyre, samt The Pool og Unicorn Dragon. Disse enhetene deler målet om å posisjonere Sør-Europa som sentrum for forretningsutvikling.
Som forberedelse til dette arrangementet møtte ordføreren i Marbella, Angeles Munoz, representanter fra de kinesiske byene Hangzhou og Hefei i henholdsvis mai i år og oktober i fjor. Disse alliansene har blitt essensielle i lanseringen av Silk Road3 Roadshow.
Et annet sentralt mål med arrangementet er å bygge sterke, langsiktige partnerskap mellom internasjonale bedrifter og enkeltpersoner, samt åpne for nye forretningsmuligheter på begge sider.
Marbella vil demonstrere sine konkurransefortrinn, sammenlignet med andre europeiske byer, på internasjonal skala, som for eksempel høy livskvalitet og voksende innovasjonsnettverk.
«Med denne kunngjøringen bekrefter Marbella sin forpliktelse til å fortsette å tiltrekke seg transformative prosjekter som genererer sysselsetting, rikdom og internasjonal innvirkning», sa Freijo.
Til syvende og sist er Silk Road3 Roadshow en del av en større strategi for å bygge det som omtales som «Marbella 2.0». På grunn av Marbellas optimale geografiske beliggenhet, livsstil og evne til å tiltrekke seg internasjonale talenter, håper institusjoner og private interessenter at Marbella snart kan bli en bro mellom Asia, Europa og Gulfen.









