Marbella gjør seg klare for en av årets største begivenheter. Den årlige feriaen er rett rundt hjørnet, og lokale myndigheter har annonsert en omfattende sikkerhetsplan for å sørge for at alt går knirkefritt.
Totalt 500 betjenter vil være på vakt under den ukelange feiringen som starter 9. juni. Dette inkluderer medlemmer av lokalt politi, nasjonalt politi, Guardia Civil, brannvesen og frivillige fra sivilforsvaret. Hovedmålet deres vil være å sikre offentlig sikkerhet og håndtere de store folkemengdene som forventes å delta på både dag- og kveldsarrangementer.
Feriaen vil finne sted på to hovedområder. Dagferiaen vil bli holdt i sentrum, mens kveldsferiaen vil flyttes til messeområdet i Las Albarizas. Betjenter vil være spredt over begge stedene, og trafikken vil bli omdirigert etter behov.
Det vil bli lagt ekstra vekt på å håndtere alkoholforbruk, mindreåriges drikking og trafikksikkerhet. Politiet vil også øke patruljene i nærliggende områder for å forhindre småkriminalitet og støtte nødetatene om nødvendig.
Marbella rådhus sier at planen er utformet for å gi trygghet til innbyggere og besøkende. Feriaen lover å bli en livlig og morsom uke med levende musikk, matboder, dans og familieaktiviteter på planen.
Feriaen er en viktig tradisjon for Marbella, og lokale myndigheter jobber hardt for å sørge for at alle kan nyte den trygt og ha det gøy.









