Saudi-Arabias nasjonale flaggskip planlegger tre flyvninger i uken for å koble Costa del Sol med Riyadh denne høysesongen.
Saudi-Arabias flaggførende flyselskap, Saudia Airlines, har konsolidert Malaga lufthavns posisjon i sine globale sommerruter, og øker frekvensene fra 11. juni til 30. august til tre flyvninger per uke.
En flytur mellom Malaga og Riyadh er planlagt på mandager, onsdager og lørdager. Byen er ikke et helt nytt tilskudd til flyselskapets rutetider. Hovedstaden på Costa del Sol har vært en del av den årlige agendaen siden 2018, men i år legger flyselskapet Malaga til sin sommerrutestrategi.
Selskapet, som overstiger 503 daglige flyoperasjoner, vil tilby 290 seter for passasjerer på et Boeing 787-9-fly, som skal betjene forbindelsen fra Malaga til Riyadh.
Saudia Airlines har en flåte på 147 Boeing- og Airbus-fly, “kjent for sin sikkerhet og effektivitet”. Selskapet planlegger å legge til ytterligere 118 fly de neste årene, noe som vil øke den operative kapasiteten ytterligere.
Malaga er blant de mer enn 10 nye destinasjonene sommeren 2025. “Denne strategiske veksten, drevet av en økning på 16 % i internasjonale passasjerer i fjor, reflekterer flyselskapets forpliktelse til å forbinde verden og møte den økende globale etterspørselen etter reiser. De nye destinasjonene tilbyr et bredt spekter av alternativer som spenner over Europa, Midtøsten og Asia,” uttaler selskapet.
Foruten Malaga er Saudia Airlines nye destinasjoner denne sommeren: Wien, Venezia, Larnaca på Kypros, Athen og Heraklion i Hellas, Nice, Bali, Antalya, El Alamein og Salalah.
Disse destinasjonene slutter seg til Saudias eksisterende nettverk av mer enn 100 destinasjoner på fire kontinenter.
Saudia Airlines ble grunnlagt i 1945 og har vokst til å bli et av de største flyselskapene i Midtøsten.









