Hotellene i Elche kan skilte med en bra sommer. Nesten fullt belegg gir gode penger i kassa for hotelleierne.
I juli var beleggsprosenten på hotellene i Elche på 93,5 prosent. Det er 1,4 prosent mer enn i juli i fjor, skriver avisa Alicante Plaza. Beleggsprosenten er 3,2 høyere for juni, så totalt for de to månedene er tallene meget gode.
En økning
Gjennomsnittsprisen per rom i juli lå på 97, 34 euro, som er en økning på 15,77 euro sammenlignet med juli fjor. I juni var snittprisen 87,77 euro.
Gjestene var på Elche-hotellene i 3,21 døgn i gjennomsnitt.
Det gode hotellbelegget har sikkert også en sammenheng med at lufthavnen Alicante Elche Miguel Hernandez satte passasjerekorder i både juni og juli med nærmere to millioner passasjerer i hver måned.
Høye Alicante-tall
Prognosene for august er også positive både for lufthavnen og hotellene i Elche.
Hotellene i Alicante hadde under langhelgen 14. – 18. august også meget bra belegg. I gjennomsnitt hadde byens hoteller 95, 8 prosent belegg denne weekenden. Denia hadde hele 98,6 prosent hg Santa Pola 98,0 prosent.









