Det var høye temperaturer i Spania denne helgen med tanke på at det kun er medio mars, og i dag mandag 18. mars kan det bli enda varmere enkelte steder.
Med få unntak var søndag rekordvarm og gradestokken viste over 30 grader langs Middelhavskysten.. I Guadassequit viste måleren til rådhuset 30,9 grader i går. Bicorp og Xativa i Valencia-regionen registrerte 30,8 grader.
Folk på strendene
Strendene var nærmest fullsatte med folk som solte seg søndag, noen tok til og med sjansen på et forfriskende bad.
I dag vil steder som Orihuela kunne opp nå 31 og 32 grader. I innlandet på Costa del Sol er det også ventet 31 og 32 grader. Murcia vil være stedet som kanskje får det varmest av alle med 33-34 grader, skal en tro prognosene til meteorologisk Institutt, AEMET.
Over 20 grader uansett
Det er forskjeller på hvor varmt og pent været blir i Spania denne dagen 18. mars. Det er nemlig meldt nedbør i nord, og på Kanariøyene blir calimaen framtredende mange steder. Spesielt i de østlige strøk vil Sahara-sanden dukke opp.
Uansett hvor du befinner deg vil det bli over 20 grader på dagtid. Det er heller ikke verst på denne tiden av året.









