En bareier i Villafranca del Penedes i Barcelona, får en erstatning på 127 927 euro, for at han mistet synet på det ene øyet.
Bakgrunnen for erstatningen, er at han fikk ødelagt synet, etter at en defekt ølflaske eksploderte i hans egen bar.
Det var en Voll Damm ølflaske som eksploderte. Glassflaska hadde akkurat ankommet baren og stod fortsatt i plastikkemballasjen.
Glassplinter fra flaske traff mannens øyeeple og selv ikke operasjoner har hjulpet han. Bareieren er blind på det ene øyet.
Forsikringsselskapet Aig Europe Limited anla sak mot produsenten Damm. Det ble krevd 152 877 i kompensasjon.
Saken ble først avvist, men anket og den siste dommeren fra Høyesterett, lyder altså på at erstatningen er på nærmere 128 000 euro, skriver avisa 20 Minutos.
En lignende sak skal visstnok aldri ha blitt belyst i spansk rett noen gang tidligere.









