Bensinstasjonene til Ballenoil blir ikke omprofilert til Cepsa-stasjoner. Cepsa har kjøpt 220 bensinstasjoner av Ballenoil.
Med dette oppkjøpet får Cepsa over 2 000 bensinstasjoner på den iberiske halvøya. Planen er at det skal bli over 500 Ballenoil-stasjoner innen 2027, altså en økning på nesten 300 stasjoner.
Avtalen sier at Ballenoil-merkevaren fortsatt skal være i markedet. Strukturen skal beholdes og det samme med lavprisprofilen.
Ballenoil har skapt sin egen profil i drivstoffmarkedet, og nå har altså giganten Cepsa fått et bein inne i denne nisjen også. Lav pris på drivstoff, take away-mat, bilvaskanlegg og 24-timersservice, har vært nøkkelen til Ballenoils suksess.
Ballenoil skal også satse på å bygge ut ladepunkter tik elbiler og vil få egne pumper for biodrivstoff.
Mellom 2021 og 2022 økte Ballenoil sin omsetning fra 300 millioner euro til 470 millioner euro.
Hva Cepsa har betalt for Ballenoil-herligheten, er ikke offentliggjort.









