Sangeren Hanne Tveter gjestet mandag kveld Casa de Cultura i Alfaz del Pi på Costa Blanca. Konserten var et ledd i det omfattende programmet til Norsk spanske Dager.
Hanne Tveter tok publikum med storm. Hun presenterte sitt nye album «Huldra», som åpenbart falt i smak hos tilhørerne.
Den norske artisten ble akkompagnert av Alex Conde på piano, Yelsy Heredia på kontrabass og Jorge Perez på trommer.
Hanne Tveter er godt kjent med spanske forhold, da hun bodde i nettopp Alfaz del Pi i unge år.
Hanne Tveter har totalt gitt ut åtte album. I tillegg til å være populær i Norge, er hun en ettertraktet sanger i Spania og Mexico. Tirsdag kveld opptrer Hanne Tveter i Sjømannskirken i Torrevieja.
Spansk Norske Dager på Costa Blanca fortsetter helt frem til lørdag 28. oktober, der det blir avslutningskonsert i Casa de Cultura i Alfaz del Pi. Tirsdag kveld er det bokbad i Sjømannskirken i Albir med forfatteren Line Baugstø og Kirsti Baggethun.
(Foto: lalfas.es)









