Jennifer Hermoso godkjente aldri at den spanske fotballpresidenten Luis Rubiales kysset henne på munnen på scenen, etter at VM-gullet i Sydney var et faktum.
Dette kommer fram i spillerens vitnemål, skriver flere spanske aviser.
-Jeg samtykket aldri til at jeg skulle bli kysset på munnen av presidenten. Jeg følte at jeg ikke ble respektert verken som spiller eller som privatperson, har Hermoso sagt i sitt vitnemål for domstolen.
I vitnemålet sier fotballspilleren også at presidenten hoppet på henne og tok tak i hennes hode. Hun var uforberedt og rakk ikke å reagere.
-Det var mye følelser og glede, etter at vi vant VM-gull, men jeg hadde ikke ventet meg dette scenariet og helle rikke forventet at saken skulle få slike enorme konsekvenser.
Noe av Jennifer Hermoso forklaring sammenfaller med den avgåtte fotballpresidentens forklaring, men det har også kommet fram nye enkeltdetaljer underveis som ikke er til Rubiales sin fordel. Blant annet at president Rubiales presset på garderobedøren for å komme inn til landslagsspillerne før laget var ferdig skiftet og klare.









