Det var et skikkelig dryss av nye og gamle viner på restaurant Casa Vital i Altea nylig. En ny, begivenhetsrik vin- og matkveld ble gjennomført med stil og eleganse. En helt ny vin fra Åge Folkestad ble også lansert.
Med på vinanseringen i Altea var også vinmakeren Antonio Alcaraz og ønologen Ilker Unzalu.
Fem viner
-Vi presenterte fem viner fra Bodega Antonio Alcaraz i Rioja, to hvitviner fra egen produksjon og tre signaturviner fra meg, opplyser daglig leder og eier av restaurant Casa Vital, Åge Folkestad.
Restaurantgjestene fikk smake den siste årgangen av hvitvinen Altea og til vinen ble det servert en kanapé med laks og smøreost Etterpå den nye DSEO Magnus, som er lagret seks måneder med bunnfall i ståltank, presentert. Dette er en hvitvin med masse fylde og smak. Det ble servert lakseceviche med mango avocado cilantro, rødløk og sitron til.
Ny Åge-vin
-Hva med din egen, nye vin?
-Age Casa Vital 2019 falt i smak hos alle. Dette er vin av høy kvalitet og overgår nok den forrige årgangen. Både ekspertene og gjestene var meget godt fornøyde, sier Folkestad stolt. Ovnsbakt torsk fra Lofoten ledsaget vinen, som passer både til kjøtt og fisk.
Den nye vinen kommer for øvrig på Vinmonopolet i Norge 7. september. Vinen kommer på alle pol i kategori seks. Nordmenn i hjemlandet kan altså begynne å glede seg.
Fantastisk kveld
Thea-vinen 2019, som ble lansert i påska, sammen med biff og peppersaus falt også i smak naturligvis.
-Vinsmakingen ble toppet med en Milenium 2018 med hjemmelaget tiramisu. Det ble en fantastisk kveld. Nå forbereder vi oss på en travel sommersesong, sier Åge Folkestad avslutningsvis.











