I Torrevieja skjedde en historie som selv politiet måtte trekke på smilebåndet av. Guardia Civil fakket nemlig en skoløs tyv midt på lyse dagen.
Det hele startet med at en mann i 30-åra stormet inn i en butikk i Torrevieja. Han var maskert pg truet innehaveren med en kniv. Tyven fikk med seg 540 euro i kontanter. På vei ut av forretningen mistet tyven den ene skoen. Det ble hans bane.
Politiet kom raskt til stede og kun tre timer senere ble tyven arrestert i sin egen leilighet. Der fant politiet pengene, kniven og den ene joggeskoen. Den andre hadde politiet, så bevismaterialet lå i dagen.
Mannen skal være godt kjent av politiet fra tidligere.
#OperacionesGC I Detenido por atracar un establecimiento en #Torrevieja con un 🔪 de grandes dimensiones.
En el registro del domicilio, los agentes encontraron la pareja de la 👟 que había perdido en el local durante el robo.
🔗https://t.co/YEo1ETD5BA pic.twitter.com/SBSp9dYRSW— Guardia Civil (@guardiacivil) May 20, 2023