Tollerne i Spania, og i andre europeiske land, advarer mot såkalt «rosa kokain». Det er et partydop som tollerne tar mer og mer av.
På Ibiza ble det tatt 13,25 kilo av dette stoffet. Verdien var anslått til 1,5 millioner norske kroner. Ibiza er et typisk partysted på sommeren med mange unge mennesker. Følgelig er det nye dopet et utmerket sted å distribuere det.
I markedet kalles dette dopet for «narkotikaens svar på Coca Cola» eller «Tusibi». Opprinnelig kommer narkotikaen fra Colombia.
«Rosa kokain» er en blanding av kokain, ketamin og MDMA. Egentlig er det hele en blanding av restene som er igjen av de nevnte stoffene. De som selger dopet, har tilsatt rosa farge for at det skal se delikat ut.
Det er en dødelig blanding om du får i deg for mye.









