Don Juan Carlos, Spanias skandalekonge, er tilbake i hjemlandet. Det går ikke upåaktet hen i spanske medier. Nå sier ex. kongen at han planlegger ny Spania-reise før sommeren. Da skal han etter planen delta i VM i seiling.
-Jeg savner Spania, sier en ordknapp Don Juan Carlos, som har uttalt at han ønsker å normalisere forholdet til sitt eget hjemland gradvis.
Den tidligere spanske kongen får altså stor medieoppmerksomhet, men det er ikke snakk om noen former for mottakelser eller offisiell eksponering. Det hele er et disket besøk. Han ligger lavt i terrenget klok av skade.
Det er seilingen som har fått ex. kongen tilbake til Spania. Don Juan Carlos er kaptein på en av seilbåtene som deltar i regattaen. Han er i Sanxenxo og bor privat hos vennen, Pedro Campos.
Foreløpig er det ikke kjent når ex. kongen drar tilbake til sitt hjem i Abu Dhabi.
Ex. kongen er noe lettere på foten enn sist han besøkte Spania og han er merkbart tynnere. Kort sagt virker Don Juan Carlos i bedre form enn på lenge.









