Som SPANIA I DAG nylig fortalte, så ligger det an til sommertemperaturer mange steder i Spania de nærmeste dagene. Det er bare å henge vekk vinterjakka og ta fram t-skjorta.
Temperaturøkningen blir dramatisk og uvanlig. I et par uker har det vært ganske kaldt i Spania, spesielt om natta, men nå kommer altså sommeren.
Over 30 grader kan det bli flere steder lørdag og søndag, viser de siste prognosene fra meteorologisk institutt, AEMET. Temperaturen vil gradvis stige for hver dag som går.
Både på Costa del Sol og på Costa Blanca vil det bli sommerlige temperaturer i helgen. Det er ventet at de høye temperaturene vil vare til tirsdag, kanskje onsdag neste uke. DA vil situasjonen normalisere seg noe.
Det er ikke bare ved kystene at det blir sol og sommer. Også innlandet vil nyte godt av den varme sønnavinden.
Prognosene for påskehelgen har kommet, men de spriker, så vi venter litt med å bringe de videre før vi føler at meterelogene er mer treffsikre i sine meldinger.









