Hvis du har tenkt deg til Malaga 25. mars for å se Norge spiller EM-kvalifiseringslandskamp mot Spania, og ikke har billett, må du ut på svartebørsmarkedet. Alle billetter til landskampen er nemlig solgt.
Billettsalget har pågått i to omganger i Spania, samt i en runde i Norge. Den siste runden gikk i går, mandag 6. mars, og resten av billettene ble solgt på rekordtid. Pågangen var så enorm at billettsystemet en periode brøt sammen.
Kampen spilles på La Rosaleda stadion (bildet) i Malaga og starttidspunktet er klokka 20.45. Spania har fått ny landslagstrener etter fiaskoen i VM i Qatar, og han heter De la Fuente. Det er ventet at han kommer med flere nye spillere til denne viktige første kampen i EM-gruppa. Den norskelandslagstroppen bli offentliggjort 14. mars.
-Spania skal møte Haalands Norge, skriver spanske aviser og roser den storvokste norske spissen opp i skyene. Avisene har allerede begynt oppkjøringen.
La Rosaleda stadion tar ca. 30 000 tilskuere.
Norges Fotballforbund opplyser til SPANIA I DAG at alle de 1 500 billettene man fikk til denne kampen er solgt. Det blir altså forholdsvis mange nordmenn på tribunen i Malaga denne lørdagskvelden i mars.









