Det er bare til å glede seg, for nå kommer legendene Hot Club de Norvege til Spania. Det er sjuende gang at bandet kommer på Spania-besøk.
Den norske klubben Costa Blanca tar i mot Hot Club de Norvege 11. mars. Deretter er konsert i Minnekirken i Villajoyosa 12. mars før bandet setter kursen for Torrevieja 14. mars. En hektisk tre dagersturné med andre ord.
Hot Club de Norvege ble etablert som profesjonelt ensemble i Oslo i 1979, og må følgelig si å være mer slitesterke enn de aller fleste i musikkbransjen. Riktignok har bandmedlemmene kommet ogg ått, men det har alltid dukket opp nye kvalitetsmusikere.
I «nye» Hot Club de Norvege finner vi stadig vekk grunnleggeren, Svein Aarbostad på kontrabass. Ellers består bandet av supergitaristen Gildas Le Pepe (ex. Satyricon), Finn Hauge på fiolin og munnspill, samt Ola Erlien. Sistnevnte blir betegnet som en virtuos som har tatt den norske stringswingscenen med storm.









