Guardia Civil har arrestert 19 personer på Costa Blanca. Alle er siktet i en omfattende og forsåvidt ganske delikat narkotika-sak.
Saken er delikat, og spesiell, siden ligaen hadde kontroll på hele verdikjeden helt alene. De stod for dyrking, salget og eksporten til land utenfor Spanias grenser.
Det ble beslaglagt 600 cannabisplanter, hasj, kokain, 70 000 euro i kontanter, våpen og luksusbiler. 21 ulike plasser ble gjennomsøkt på én og samme gang. Over 150 politibetjenter var i sving.
Saken startet med at et par personer ble tatt for ulovlig narkotikabruk i Moraira nord på Costa Blanca. Imidlertid viste det seg at dette var ikke noe uskyldige smågreier. Politiet kom raskt på sporet av banden og rullet altså opp en kjempesak.
Politiet har overlatt saken til tingretten i Denia.









