I januar, ofte søndag 22. januar, feires San Anton over store deler av Spania. Festlighetene er til ære for dyrenes helgen San Anton.
Dyrene velsignes gjennom spesielle seremonier og det er opptog, dans og annen underholdning. Arrangementene er svært så populære.
I Benissa nord på Costa Blanca er det festival over flere dager med brukt- og Middelaldermarked, bålbrenning og prøvesmaking av lokale produkter. I år avvikles San Anton 22. januar, men Mddelalder-arrangementet går av stabelen i perioden fra 27. til 29. januar. Som man ser av bildene, står mat, drikke og handel vel så sentralt som dette med dyrenes velsignelse.
I Alfaz del Pi på Costa Blanca markeres også An anton søndag 22. januar. Det er foreningen ZPPA Animal Protection som står som arrangør.
Det var i sin tid abbeden St. Antony som sin tid startet med å velsigne dyr, etter å ha oppdaget naturens mangfold. Bøndene satte stor pris på abbedens velsignelse og etter hvert ble dette en tradisjon som er videreført i moderne tid.