Endelig har det spanske fotballforbundet bestemt seg for hvor Spania skal møte Norge i EM-kvalifiseringskamp. Det er bare å glede seg: Kampen spilles i Malaga på Costa del Sol.
25. mars er kampdatoen og matchen skal spilles på La Rosalada stadium (bildet) i Malaga. Da kan både de fastboende i området og tilreisende fotballfans glede seg.
Ryktene gikk om at Valencia, Madrid, Barcelona eller Sevilla skulle få arrangere denne første, viktige kampen i EM-kvalifiseringen, men det endte altså med Malaga. Stadion La Rosalada tar 30, 044 tilskuere, så her kan det bli rift om billettene.
Spania er revansjesugne etter den miserable innsatsen under Qatar-VM. Det svake resultatet endte med at treneren, Luis Enrique fikk sparken og han ble erstatte av Luis de la Fuente. Han har trent forskjellige spanske ungdomslandslag. Det er også ventet at det blir flere utskiftninger i laget etter VM-fiaskoen.
Spania har, sammen med Portugal, søkt om å få arrangere fotball-VM i 2030. La Rosaleda vil da inngå i spilleplanen om verdensmesterskapet havner i Spania, slik det gjorde i 1982.









