Spørsmålene om når og hvor man får kjøpt billetter til M-kvalifiseringskampen mellom Spania og Norge i Malaga 25. mars 2023, har allerede dukket opp.
Det finnes i skrivende stund ingen konkrete svar på spørsmålene, men det er åpenbart at det vil bli rift om billettene. For det første har ikke La Rosalada stadium spesielt stor kapasitet (30, 044 tilskuere) og deretter er det knyttet stor spenning til kampen. Spania har ny landslagstrener i Luis de la Fuente.
Sist det ble spilt viktig kamp på La Rosalada ble billettene revet bort i løpet av 24 timer. Da møtte Spania Tsjekkia.
Arrangørene har startet, i nært samarbeid med det spanske fotballforbundet – å se på prising av billettene. Opplysninger som SPANIA I DAG har innhentet fra kilder som har erfaring med dette, tyder på at billettsalget vil starte i månedsskifte januar/februar.
Flere norske turoperatører planlegger å arrangere reiser fra Norge og til Malaga.









