Det å besøke Alhambra i Granada-provinsen i Andalucia, er mer populært enn noen gang. I sommer er det solgt rekordmange billetter.
678 633 billetter er solgt i sommermånedene, og det er for eksempel 416 661 flere enn i fjor. Antall solgte billetter er høyere enn normalt.
Så langt i år er det solgt 1 610 838 billetter til Alhambra. Det tyder på at billettsalget kan overstige to millioner i 2022.
Alhambra, som betyr det «røde slottet», er vakkert og har i seg selv mye å by på. Likevel har man i år satset på både konserter og andre arrangementer på slottet. Det har ganske sikkert bidratt til økt interesse.
Slottet, eller boren, Alhambra ble bygd i perioden i 1248-1354. Det var maurerne som stod for byggingen.
Siden 1984 har Alhambra stått på verdensarvlista til UNESCO.










