Årets Balconadas-arrangement på Costa Blanca er i gang med start i Altea. Du er hjertelig velkommen til å se på alle de fine maleriene, som henger ut fra balkongene i byen.
Det er rekordmange kunstnere som deltar i årets Balconadas på Costa Blanca. Hele 64 kunstnere er nemlig representert.
Fem fra Skandinavia i år
Fem av kunstnerne som bidrar denne sommeren er fra Skandinavia, slik det alltid pleier å være. Det er:
Anne Lise Johannessen (6) «Calle de los recuerdos», Evita – Eva Pettersen (24) «Fantasia de oro», Bippan Norberg (33) «Beniarda», Isabella Hernandez (40) «La lluvia de los triangulos» og Therese Torbiornsson (44) «Flamenco».
I Altea nå
18. juli var startdagen for Balconadas 2022, og som vanlig henger bildene i Altea, som alltid er først ute. Bildene blir hengende i Altea til og med 28. august.
Neste stopp for Balconadas er Alfaz del Pi, der det er mulig å se på maleriene fra 2. september til 2. oktober.
Gode utfluktsmål
Den vesle byen Agost står deretter for tur i perioden 6. til 17. oktober. Avslutningsvis finner vi maleriene i Benimantell fra 4. til 30. november.
Bildene som henger på veggen er selvsagt like, men miljøet er noe forskjellig. Av den grunn er det hyggelig å ta en tur til de forskjellige byene for å oppleve Balconadas. Gode utfluktsmål i nærmiljøet og mye fargerik, fin kunst å se på.





















