Solgården i Villajoyosa på Costa Blanca er for lengst i full drift. Imidlertid merker ferie- og behandlingssenteret at pågangen er noe begrenset.
Solgården fikk et stort corona-utbrudd i et reisefølge, som var en av flere årsaker til at senteret måtte stenge ned under pandemien. 7. desember i fjor åpnet imidlertid det flotte anlegget igjen sine dører for reisende fra Norge.
Er tilfredse
-Vi merker fortsatt litt tilbakeholdenheten, men vi er tilfredse med situasjonen, opplyser styreleder hos Solgården, Dag Brekke til SPANIA I DAG.
Solgården ligger i øyeblikket litt foran budsjettet og flere av turene fremover er fulltegnet.
-Det vil imidlertid ta noe tid før vi kommer opp i gjesteantalet før pandemien. Det kommer blant annet av at antallet gjester er redusert til maksimalt180 siden ett av de gamle husene på området er revet. Etter hvert skal vi erstattet dette med et nytt bygg, sier Brekke.
Daglig leder sykemeldt
Styreleder Dag Brekke er ganske sikker på at driften vil normalisere seg ytterligere utover høsten.
-Vi ser alt nå at normaliseringen vil komme, sier han.
Victoria Bastiansen fungerer nå som daglig leder ved Solgården. Dorothy H. Hansen er nemlig sykmeldt inntil videre,etter å ha blitt alvorlig syk i våres.

Solgården, med sine vakre hager og hyggelige personale, er fortsatt et populært sted å besøke for nordmenn som vil ha ferie i trygge omgivelser.












