En nordmann på 19 år ligger alvorlig skadet på sykehus på Mallorca. Nordmannen er livstruende skadet etter en stupeulykke.
Ulykka skjedde natt til onsdag, ved halv ett tiden på natta, på Ocean Club på Magaluf. Ifølge den spanske avisa Diario Mallorca og avisa La Opinion Malaga, var bassenget kun en halv meter dypt.
Nordmannen ble funnet blodig og livløs i vannet. En ambulanse ble raskt tilkalt og 19-åringen ble kjørt til sykehuset Son Espases i Palma.
Røntgen viser at nakken er brukket og han har pådratt seg en kraftig hjernerystelse. Det er foreløpig uklart om nordmannen får lammelser eller andre skader. Nye undersøkelser vil avsløre om den norske 19-åringen har pådratt seg ryggmargsskader.
Det norske konsulatet på Mallorca er varslet om hendelsen.
Foreløpig er det ikke kjent om det var alkohol eller andre rusmidler koblet til stupeulykka.
Magaluf på Mallorca er kjent som et skikkelig partysted, der det ofte skjer alvorlige ulykker der unge mennesker er innblandet. Såkalt «balconing», hopping fra balkonger høyt opp i hotellenes etasjer, er velkjent. Mange britiske turister har mistet livet på denne måten.









