Swedish Chiropractor i Orihuela Costa på Costa Blanca utvider åpningstiden, for nå skal det ikke bare drives behandling av pasienter. Helseklinikken satser nemlig også på et utvidet treningstilbud denne høsten.
Det legges opp til forskjellige medlemstilbud i treningssalen i lokalene, som ligger i Los Dolses-senteret over Bankinter.
Maksimalt åtte
-Det blir god og kyndig veiledning av personlig trener samt gruppetimer i både yoga og pilates, opplyser fysioterapeut hos Swedish Chiropractor, Christina Midtbø til SPANIA I DAG.
Det blir forholdsvis små grupper på maksimalt åtte personer. Det legges opp til et eget bookingsystem for treningssalen, slik at man unngår trengsel i salen.
-Det er på bakgrunn av flere tilbud utover ren behandling, at vi utvider vår åpningstid, forklarer Midtbø, som er norsk med kiropraktorutdannelse fra Nederland.
Alle nasjonaliteter
Fem personer jobber i kiropraktorklinikken. Det er Jonas Olsson, Caroline Rindestrøm, Christina Midtbø, Lisa Jones og Karen XXXX. Alle med solid utdannelse og bred erfaring.
-Har dere flest svenske eller norske pasienter?
-Vi har besøk av alle nasjonaliteter, primært svenske, norske og danske, men også folk fra Storbritannia, Belgia og Spania. Vi registrerer en god stigning i interesse for behandling nå som flere kommer tilbake til Spania.
Trykkbølge-behandling
Spesielt mange nordmenn er interessert i fysioterapi og behandling siden pasientene kan få refundert utgiftene fra HELFO.
-Det er mange pasienter som velger opptrening her i Spania etter operasjoner. Det at vi heller ikke har ventelister er en klar fordel, mener Midtbø.
-Noen spesielle behandlingstrender du vil trekke fram?
-Trenden hos oss for øyeblikket er behandling med trykkbølger. Dette er vår mest effektive behandling for de som har seneskader eller betennelser. Med relativt få behandlinger kan pasienten bli ganske frisk, selv etter lang tid med mye smerter, sier Christina Midtbø hos Swedish Chiropractor.











