Alfaz Del Pi kommune jobber iherdig med å gjøre området mest mulig tilgjengelig for folk flest. Nå har kommunen gjort stranda i Albir langt mer handikapvennlig.
Tilgjengeligheten på Albir-stranda har blitt vesentlig bedre. Det kommer tillegg til at veien til fyret og kommunale bygninger har vært gjennom samme prosess. Det tidligere strandbiblioteket er fjernet og plattingen som dette stod på, benyttes nå som rullestolrampe.
Bedre infrastruktur
Personer med nedsatt bevegelighet kan nå få seg en dukkert via Albir-stranda. En såkalt «flytende» rullestol og en egen rampe er installert. Det finnes autorisert personell som har fått solid opplæring av bruken av stolen, så det trygt for brukerne-
Infrastrukturen i og rundt Albir-stranda er også forbedret.
Det er avsatt egne parkeringsplasser for rullestolbrukere ved den populære bystranda.

Stranda i Albir har blitt mer handikappvennlig. Blant annet er det innkjøpt en spesialrullestol som kan frakte bevegelseshemmede trygt ut i vannet.









