Mindre strenge coronasmitte-regler gjorde at elevene ved Den norske skolen Rojales igjen kunne kose seg i samlet tropp. Det ble feiret med en vellykket bingokveld.
Det ble en fin kveld, der elevene syns det var slitsomt, men likevel verdt alt arbeidet. Vi lærere syntes at elevene gjorde en kjempeinnsats med dette arrangementet, sier kontaktlærer vg1 og kontaktlærer, Bente Halvorsen.
Hyggelig avslutning
Det hele startet med at 12 elever på Vg1 hadde lyst til å tjene litt penger for å lage en hyggelig avslutning sammen før sommerferien. Det klarte altså elevene.
Før selve bingokvelden ble oppgavene fordelt. Det var kakebaking, hente premier etter å ha forespurt det lokale næringslivet, innkjøp av brus og andre produkter, vaffelsteking, laging av fruktkurver til premier, rigging av høyttaleranlegg og mye annet.
Populær bingo
Da de besøkende kom ventet nye oppgaver for skolelevene. Det var barnepass med aktiviteter, bordbestillinger som skulle effektueres. I tillegg var det kioskssalg, og de som hadde denne oppgaven hadde det ekstra travelt. Gjestene kjøpte pølser, kaker og drikkevarer i stort omfang.
Det ble solgt bingobonger, elevene stod for trekningen og leste opp tall. Dette var et meget populært tiltak.
-Det ble altså en flott og lærerik kveld, fastslår Bente Halvorsen.
Skolelevene benytter anledning til å takke La Luna Restaurant, Ayutthaya Thai Restaurant, SAlon Christina og Thai Massage dok-kun for fine premier.













