Spania åpner sine grenser for turister 1. juli. Mandag kom den magiske datoen som så mange har ventet.
Det var industri- og turistminister, Reyes Maroto som kunngjorde den eksakte datoen. Det var i tråd med det statsminister, Pedro Sanchez tidligere har uttalt, selv om Sanchez kun sa at grensene vil åpne i juli.
Det er foreløpig ikke kjent hvordan Spania vil håndtere sikkerheten til turistene med tanke på smittevern og fare for coronavirusspredning. Det samme gjelder for innenlandsturistene. Imidlertid har myndighetene tidligere uttalt at det blir mange og strenge tiltak.
SPANIA I DAG minner om at for nordmenn så gjelder UDs reiseråd. I praksis betyr det at nordmenn ikke kan dra til Spania før 20. august så sant de ikke gjør dette på egen risiko og regning. De tradisjonelle norske reiseforsikringene gjelder ikke når UD har satt ned foten.
Husk: Du kan støtte SPANIA I DAGs redaksjonelle virksomhet, i disse utfordrende coronatider, ved å benytte VIPPS: 603769
Takk!









