Når landegrensene igjen åpnes en eller annen gang i løpet av 2020 og flytrafikken kommer i gang, så kan det hende at billettprisene vil bli over 50 prosent dyrere sammenlignet med nivået før coronautbruddet.
Den internasjonale luftfartsorganisasjonen IATA tror at langdistanseflyginger vil bli opp til 54 prosent dyrere. Kortere flyturer vil kunne få et prispåslag på opp til 43 prosent.
Prisoppgangen er basert på at midtsetene i flyet ikke kan selges av hensyn til sosial distanse og at andre smittevernstiltak koster også en del ekstra. I tillegg håper selskapene å hente inn litt av de tapte inntektene de har og fortsatt har.
Ellers hadde Spania 213 døde siste døgn. Totalt er 26 070 personer coronadøde. 221 447 personer er eller har vært smittet. Det er en økning på 1 122 personer. 128 511 er friske igjen. Her er økningen på 2 511, så antall friske overstiger klart antall nysmittede.
Husk: Du kan støtte SPANIA I DAGs redaksjonelle virksomhet, i disse utfordrende coronatider, ved å benytte VIPPS: 603769
Takk!









