Den store Fallas-festen i Valencia er avlyst på grunn av frykt for coronaviruset. Magdalena de Castellon Festivalen og alle toppkampene i fotball skal de to neste ukene spilles for tomme tribuner.
Fallas-festivalen i mars er en tradisjon som får besøk av ca. to millioner mennesker hvert år. Fallas har kun blitt avlyst to ganger tidligere. Den første gangen var i under den annen verdenskrig i 1937-1939 og under Cubakrigen i 1896.
-Vi håper at Fallas kan arrangeres på et senere tidspunkt da alt har normalisert seg, sa regionpresident Ximo Puig sent tirsdag kveld.
Arrangørene kan tape opp mot 500 millioner euro på avlysningen.
Tirsdag morgen har dødstallene i Spania økt til 36 personer. 1639 personer er registrert smittet. 135 personer har vært innom sykehusene for behandling, men disse er skrevet ut. Hvor mange som fortsatt får behandling på sykehusene er ikke kjent.









