Spania-farere, og andre, som venter på en gjenåpning av Moss Lufthavn Rygge må fortsatt smøre seg med tålmodighet. Imidlertid skal det nå komme et endelig svar i løpet av to-tre dager.
-Vi har for lengst passert overtiden og vi jobber fortsatt intens med å lande avtaler, sier Espen Ettre, som er talsmann for eierne av lufthavnen.
-Det er fortsatt helt åpent om det blir gjenåpning eller ikke.
Eierne, Joutunfjell Partners, er i dialog med to-tre flyselskaper. De siste detaljene vil enten falle på plass eller så skjer det motsatte.
-Så lenge vi er i samtaler, er det håp, sier Espen Ettre uten å ville spekulere i om sjansene er store eller små for en gjenåpning.
Moss Lufthavn Rygge sitter med alle godkjenninger og tillatelser for en gjenåpning av lufthavnen i Østfold våren 2020.









