De siste forhandlingene mellom Ryanair og fagforeningene førte ikke fram. Dermed blir det streiker en rekke dager i september og alle datoene er nå fastsatt.
Det blir streik hos Ryanair i Spania på følgende datoer:
1,2,6,8,13,15,20,22,27 og 28 september.
Det vil bli streik ved alle de 13 basene som Ryanair har i Spania. Det ligger an til å bli et regelrett kaos disse dagene for Ryanairs passasjerer. Det vil bli en rekke innstilte avganger og en rekke forsinkelser.
Det streikes for at de kabinansatte mener at det er helt feil å legge ned basene på Gran Canaria, Girona og Tenerife. Nedleggelsene vil føre til en rekke oppsigelser.
Det blir også streik hos Iberia. 30. og 31. august streikes det i Madrid, mens det blir streik i Barcelona og Bilbao 24, 25, 30 og 31 august. I disse tilfellene er det handlingspersonalet som streiker. Iberias folk assisterer også andre flyselskaper, så konsekvensen kan raskt bli store her også.









