På ekte Hollywood-vis skal Barcelona få sin egen Walk of Fame. Naturligvis vil byens populære og travle La Rambla få æren av å få kjente artist- og teaterpersonligheters navn i gata.
Operadivaen Montserrat Caballe og Queen-fantomet Freddy Mercury er blant de første navnene som vil bli hedret med en plassering på La Rambla.
Det er primært stjerner fra Catalonia som vil bli hedret på denne måten, men man åpner også for at andre stjernenavn skal få plass.
Det vil komme nye navn hvert år fremover og det skal skje etter planen skje 27. mars. Datoen er valgt med omhu, for 27. mars er det «Verdens Teaterdag». Det er Catalunya Association of Theatre Companies (ADETCA) som har tatt initiativet til Spanias nye Walk of Fame.









